Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş Gözlüğü Modelleri

Tarih:
Tarafından gönderildi:

Güneş Gözlüğü Modelleri

Kişiler güneş gözlüğü tercih yaparken tarzına ve yüz hatlarına uygun güneş gözlükleri seçmek isterler. Bu sebeple de güneş gözlük modelleri birçok çeşide sahiptir. Güneş gözlüğü modeli seçimi yaparken aynı zaman da yapılan iş, göz rahatsızlıkları veya ışınlara karşı duyarlılık önemli bir rol oynamaktadır. Polarize güneş gözlüğü modelleri ile gözleri güneş ışınlarına karşı hassas olan kişiler rahat şekilde dışarıya çıkabilmekte ve rahatsızlığının miktarını önemli ölçüde azaltabilmektedir. Bu gözlükler ile daha rahat bir şekilde araba kullanılması veya balık tutulması mümkündür.

Pilot güneş gözlüğü modelleri ise işlevselliği ön plana çıkan gözlük modelleri arasındadır. Bu gözlükler ile kullanan kişiler mükemmel bir görüşe sahip olabilmektedirler.

Bisiklet güneş gözlüğü modelleri daha çok bu iş ile profesyonel olarak uğraşan kişilerin tercih ettiği modellerdendir. Daha rahat ve daha az tehlikeli bir bisiklet sürüşü için güneş ışınlarını maksimum düzeyde kıran bu gözlükler günlük kullanıma pek uygun değillerdir. Aynı zaman da bisiklet sürüşü sırasında hızdan kaynaklı olarak toz ve taş parçalarının göze girmesi de engellenmektedir.

Günümüzde en çok tercih edilen güneş güzlükleri ise Vintage güneş gözlüğü modelleri olmaktadır. Retro tarz giyinmekten hoşlanan kişiler de Vintage güneş gözlükleri ile kombinlerini daha da mükemmel hale getirebilmektedirler.

Böylece güneş gözlüğü modelleri şöyle sınıflandırabilir;

  • Polarize güneş gözlüğü modelleri
  • Pilot güneş gözlüğü modelleri
  • Bisiklet güneş gözlüğü modelleri
  • Vintage güneş gözlüğü modelleri
  • Dikdörtgen güneş gözlüğü modelleri
  • Oval güneş gözlüğü modelleri

Güneş Gözlüğü Modeli Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güneş gözlüğü, kişilerin özellikle yaz mevsimlerinde en sık ihtiyaç duyduğu aksesuarlardan birisidir. Birçok çeşitli modele sahip olan güneş gözlükleri arasından tercih yaparken bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekilmektedir. Dikkat edilmesi gerekilen özelliklerden biri ise yüz tipine uygun güneş gözlüğü modelleri seçimidir. Özellikle daha kemikli yüz hatlarına sahip olan erkeklerin bu konuda dikkatli olması gerekmektedir. Kemikli yüz yapısına sahip olan erkekler kalın çerçeveli güneş gözlüğü modelleri tercih etmelidirler.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler ise dikdörtgen güneş gözlüğü modelleri arasından bir seçim yapmaları daha doğru olacaktır. Çünkü bu gözlükler yüzü daha uzun göstermektedir. Aynı zamanda bunun tam tersi olarak uzun bir yüze sahip olanlar ise oval güneş gözlüğü modelleri arasından tercih yapmalıdırlar.

Uzunluğu ve genişliği hemen hemen aynı olan yüz hatlarına sahip kişiler ise yuvarlak güneş gözlüğü modelleri tercih etmelidirler.  Köşeli güneş gözlüğü modelleri ise çoğunlukla oval, yuvarlak ve kalp şeklindeki yüz hatlarına sahip kişiler tarafından tercih edilmektedirler.

Dar çene ve geniş bir alına sahip kişiler kalın çerçeveli güneş gözlüğü modelleri arasından bir seçim yapmaları gözlüğün daha şık durmasını sağlayacaktır.

Güneş gözlüğü modeli seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler arasında gözlüğün çerçevesi ve cam rengi de büyük bir rol oynamaktadır. Örneğin saatler harcayarak yaptığı göz makyajının görünmesini isteyen bayanlar şeffaf camlı güneş gözlüklerini tercih edebilirler. Spor yaparken kullanılan güneş gözlükleri ise yuvarlak çerçeveli tercih edilmelidir.

Güneş gözlüğü seçimi yapılırken önemli bir rol oynayan cam rengi ise bazı kriterler içermektedir. Sarı renkli camlar ışığın ve parlaklığın verdiği rahatsızlığı en aza indirmeleri nedeniyle fazla ışıkta baş ağrısı yaşayan kişiler tarafından tercih edilebilmektedirler. Siyah ve gri camlar ise her türlü kıyafete uyum sağlayabildiği için en çok tercih edilen gözlük camı renklerindendirler. Aynı zaman da parlaklık ve ışığın kırılmasını sağladıkları için görme hassasiyeti yaşayan kişilerin tercih etmesi gereken gözlük modellerindendir.

Tarzınıza ve kombininize en uygun gözlüğü seçmek için web sitemizi ziyaret ederek binlerce gözlük modeli içinden size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum yapın

* Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.